Menu Content/Inhalt
Pradžia arrow Straipsniai arrow Naujienos arrow Pagalbininkas jūsų gyvenime

Pagalbininkas jūsų gyvenime Spausdinti El. paštas
Straipsnio turinys
Pagalbininkas jūsų gyvenime
Puslapis 2
Puslapis 3

Truputis istorijos

Termostatas Koncerno ,,Honeywell'' veikla prasidėjo dar 1885 m., kai mokslininkas Albertas Butzas išrado pirmąjį pasaulyje termostatą ir reguliatorių kietojo kuro katilui. Šis įrenginys veikė taip: kai kambaryje oras atvėsdavo iki iš anksto užduotos temperatūros, termostatas sujungdavo elektros grandinę, paleisdavo variklį ir jis pradėdavo suktis, atidarydamas sklendę ir įleisdamas oro. Dėl to krosnyje ugnis labiau įsiliepsnodavo, o temperatūra kambaryje pakildavo. Kai ji pakildavo iki užduoto lygio, užsklandos variklis vėl pasisukdavo, ir oras nebeįeidavo, ugnis prigesdavo. Šitaip sistema veikė automatiškai. Net ir dabar daugelyje sistemų tebenaudojamas tas pats principas, tik labai patobulintas.

Honeywell 1942 m. kompanijos specialistai išrado elektroninį autopilotą, be kurio šiandien neįsivaizduojama aviacijos pramonė. 1955 m. ,,Honeywell'' įžengė į kompiuterių verslą. Pirmoji kompanijos sukurta kompiuterinė sistema D-1000 svėrė 25 tonas ir užėmė 6000 kv. pėdų plotą, o kainavo 1,5 mln. dolerių. 1969 m., pasinaudoję ,,Honeywell'' įranga, amerikiečių kosmonautai Neilas Armstrongas ir Edvinas Aldrinas nusileido mėnulyje. Iki šių dienų kompanijos tikslas tebėra tas pats: kokybės gerinimas, energijos taupymas, gamybinių sąnaudų mažinimas, saugių ir komfortinių darbo bei gyvenimo sąlygų kūrimas. Todėl ji pasaulyje tebėra tarp pirmaujančių kompanijų.

Jūsų namų valdytojas

Namų valdytojas Greitėjant gyvenimo tempui, nuolat tobulinamos įvairios technologijos, kinta ir žmonių poreikiai. Vis dažniau pasigirsta pageidavimas kuo daugiau procesų sujungti į tam tikras sistemas, automatizuoti juos, kad būtų paprasčiau valdyti, nereiktų rūpintis norimų sąlygų palaikymu ir taupymu. Tenka pripažinti, jog labai patogu, jei tai gali padaryti automatiškai, kompiuteriu ar mobiliuoju telefonu. Tačiau apie viską iš eilės. Išties labai puiku, kai bute ar name yra reikiama temperatūra tada, kai jos tikrai reikia. Bet kiek tai kainuos? Norite taupyti – prašom! Šiam tikslui rekomenduojame pagalbininką tiek mažame, tiek dideliame pastate.

Koks jis – tas namų valdytojas

Dailus daikčiukas Prieš jūsų akis dėžutė, kurioje supakuotas nedidelis (maždaug 10x15 cm) dailus daikčiukas. Tai ,,Honeywell'' kompanijos pagamintas patalpos blokas, kuriame yra ekranėlis ir keletas mygtukų, tačiau jis labai ,,protingas'' ir turi daugybę kasdien reikalingų funkcijų, bet tuo pačiu yra labai paprastas ir draugiškas vartotojui. Taigi, padedame jį ant stalo, ant lentynos ar pakabiname ant sienos, nesvarbu. Dabar svarbu mūsų norai: ar jums reikia šildyti būstą iki 20°C tada, kai esate darbe? Žinoma, ne. Gal tuomet užtektų tik 16-17°C, tačiau po darbo norėtumėte sugrįžti į šiltus namus. Tada tereikia patalpų blokui ,,pasakyti'', kad nuo 18 val. pageidaujate 20-21°C, o, pvz., naktį - vėl ekonominio režimo - 18°C. Vieną kartą tai ,,protingai'' dėžutei uždavus tokius duomenis, ji viską vykdys kruopščiai ir be klaidų. 
designed by www.madeyourweb.com