Menu Content/Inhalt
Pradžia arrow Straipsniai arrow Naujienos arrow Komforto kaina

Komforto kaina Spausdinti El. paštas
Straipsnio turinys
Komforto kaina
Puslapis 2
Puslapis 3
Puslapis 4

Komfortas Statydamas naują būstą ar rekonstruodamas seną, kiekvienas galvoja apie tai, kaip apšildyti patalpas, kokią kuro rūšį pasirinkti, kokią šildymo sistemą įsirengti. Šie klausimai kankina naujakurius lygiai tiek, kiek egzistuoja žmogus. Per visą žmonijos istoriją buvo padaryta daugybė įvairiausių sprendimų, sukonstruota begalė įrengimų, sumontuota milijonai sistemų, bet pagrindiniai principai visada liko nepakitę: visada žmonės norėjo turėti galimybę valdyti juos supančią aplinką, susikurti komfortiškas gyvenimo sąlygas ir minimizuoti išlaidas.

Kaip tai padaryti, galvojo ne viena karta. Neišrasime dviračio ir mes, tiesiog pagalvokime kartu.

Projektavimas Projektavimas

Bet kurios sistemos įdiegimas prasideda nuo vienokio ar kitokio projekto. Paimkime savo būsto planą arba projektą, kuriame nubraižytos visos patalpos. Suskirstykime jas į grupes pagal paskirtį. Nuo patalpos paskirties didžia dalimi priklauso ir palaikoma joje oro temperatūra.

Svetainė - šeimos gyvenimą simbolizuojantis kambarys, kuriame norime pailsėti po kasdieninių rūpesčių, pabendrauti su giminėmis ir draugais. Todėl šildymo ir vėdinimo režimas čia labai svarbus. Rekomenduojame poilsiui skirtas patalpas išskirti į atskirą valdymo zoną.

Miegamasis Ne mažiau svarbūs yra ir miegamieji kambariai, kur praleidžiame didžiąją gyvenimo dalį, bet naudojamės šiomis patalpomis dažniausiai tik naktį, todėl temperatūra čia palaikoma šiek tiek žemesnė ir kitu paros metu, negu svetainėje. Dėl šių priežasčių jas išskiriame į atskirą zoną.

Vonios kambarys taip pat turėtų būti atskiroje zonoje, nes čia palaikoma aukštesnė temperatūra, negu svetainėje ar miegamajame, o negyvenamos patalpos ir laiptinės gali būti šildomos minimaliai. Tokiu būdu visos patalpos yra suskirstomos į kelias zonas, kuriose skirtingu paros metu bus palaikoma skirtinga oro temperatūra.

Visos kitos pastato sistemos yra suskirstomos pagal tą pačią logiką. Jeigu dvi patalpos yra skirtingose zonose pagal radiatorinio šildymo sistemą, tai jos negali būti toje pačioje zonoje pagal grindinio šildymo arba vėdinimo sistemą ir t.t. Karšto vandens ruošimo sistema taip pat atskiriama į atskirą valdymo zoną. Atlikę tokį būsto padalinimą, mes jau turime viziją, kurią galime imtis įgyvendinti. 
designed by www.madeyourweb.com