Menu Content/Inhalt
Pradžia arrow Straipsniai arrow Naujienos arrow Komforto kaina

Komforto kaina Spausdinti El. paštas
Straipsnio turinys
Komforto kaina
Puslapis 2
Puslapis 3
Puslapis 4

Daugelis žmonių linkę šį etapą visiškai praleisti. Perskaitę skelbimą arba pagal draugų rekomendaciją pasamdo santechniką ,,Pūkelį'' ir jis per rekordiškai trumpą laiką sumontuoja jiems šildymo sistemą, užkuria katilą ir pademonstruoja, kaip gerai visur šyla radiatoriai ar iš čiaupo bėga karštas vanduo. O kas toliau?

Katilinė Gerai jeigu katilas kūrenamas dujomis ir yra pakankamai ,,gudrus'', tai, pasikeitus lauko ar patalpos oro temperatūrai, nereikės bėgti reguliuoti paduodamo vandens temperatūros. O kaip valdyti atskiras zonas ar sistemas, palaikyti optimalią temperatūrą skirtingu paros metu? Tada ir ,,apauga'' mūsų svajonių pastatas įvairiausiais termostatais, valdikliukais, moduliukais, vožtuvėliais ir t.t. Galiausiai net pats šeimininkas pasiklysta šioje gausybėje ir, numojęs ranka, palieka savo puoselėtą svajonę likimo valiai. Bet galima elgtis racionaliau.

Parinkimas

Žinant kiek yra zonų ir kokia joms reikalinga šiluminė galia, nesunku bus tiksliai parinkti visą reikalingą įrangą. Nuo teisingo parinkimo priklausys valdymo kokybė, energijos sąnaudos, sistemos įrengimo ir aptarnavimo kaštai, t.y. kiek jūs išleisite montuodami sistemą bei ją eksploatuodami, ir kokį efektą pasieksite. Neteisingai pasirinktas per didelis vožtuvas, siurblys, šilumokaitis, katilas ar kitas įrengimas brangiau kainuoja ir dirba arti minimalios savo galimybių ribos. Ir priešingai - esant nepakankamai įrengimų galiai, juos tenka keisti arba tenkintis esama diskomfortiška situacija.

Židinys Dar blogiau, kai taupoma vienur, o išlaidaujama kitur. Netinkamai parinktas kad ir labai ,,protingas'' katilas gali neturėti visų reikalingų funkcijų, o trūkumus turės kompensuoti papildomai diegiama sistema ar įranga. Tai reikalaus papildomų laiko ir lėšų sąnaudų. Mes rekomenduojame nedaryti skubotų sprendimų, nes tai kainuoja brangiausiai. Nepatingėkite išdėstyti savo komforto viziją specialistams, kurie parinks optimalų variantą - tai jums tikrai atsipirks. Tokiu atveju tiek projektuotojas, tiek montuotojas, gamintojas ar vartotojas turi savo bendro darbo dalį ir suderina jas tarpusavyje, o sukurta vieninga sistema funkcionuoja nepriekaištingai.

Egzistuoja įvairiausi sistemų valdymo prietaisai nuo pačių paprasčiausių termostatų iki sudėtingiausių programuojamų valdiklių. Čia viskas priklauso nuo užsakovo poreikių ir galimybių. Specialistai visada gali padėti išsirinkti iš daugelio variantų. Jeigu sunku iš karto įrengti visą sistemą, galima darbus išdėstyti etapais. Svarbiausia yra numatyti galimybę sistemai modernizuoti arba išplėsti, kad nereikėtų keisti jau sumontuotų įrengimų. Tokioje situacijoje jums gali padėti programuojami valdikliai arba modulinės sistemos.

Valdymas Programuojamą valdiklį visada galima perprogramuoti, pasikeitus sistemos konfigūracijai ar atsiradus papildomiems įrenginiams, o modulines sistemas išplėsti, pridedant papildomus modulius ir apjungiant juos į bendrą sistemą. Modernios valdymo sistemos gali apimti ne tik daugelio zonų šildymo sistemos, karšto vandens ruošimo ar katilo bei cirkuliacinių siurblių valdymą, bet ir vėdinimo bei oro kondicionavimo, apšvietimo, vandentiekio, apsaugos ir kitas sistemas. Visada yra patogiau ir lengviau įsisavinti vieną, kad ir labai sudėtingą sistemą, negu daug paprastesnių. Juk žinote, kaip nepatogu, kai vienu distanciniu pulteliu valdomas televizorius, kitu - vaizdo grotuvas, trečiu - radijo imtuvas, o jeigu dar pridėsite šildytuvą, žaliuzes, apšvietimą... 
designed by www.madeyourweb.com